Obserwatorzy

Translate

Pudełka kosmetyczne dostępne w Holandii - StyleToneBox vs GoodieBox


Kosmetyczne pudełka są popularne chyba w każdym kraju. W Polsce są już znane od kilku lat - chyba każda z nas kiedyś słyszała o BeGlossy czy też ShinyBox
Ja nie miałam przyjemności subskrybować żadnego pudełka w Polsce, więc obraz na ich temat mam tylko z internetu. Dzisiaj chciałabym bliżej przedstawić Wam dwa pudełka dostępne w Holandii - GoodieBox oraz StyleToneBox. Z tego co wiem, dostępny jest jeszcze BLuxBox, który wychodzi co dwa miesiące, jednak ja nigdy nie miałam z nim styczności więc nie będę go oceniać, aczkolwiek stwierdziłam, że warto wspomnieć, że takowy istnieje. Jeżeli mieszkacie w Holandii i zastanawiacie się nad subskrypcją takiego pudełka postaram się Wam przybliżyć każdy z nich, koszta z nimi związane oraz jak oceniam jakość kosmetyków zawartych w tych boxach.
Today I would like to show you two of the beauty boxes available in the Netherlands - StyleToneBox and GoodieBox. I am subscriber to StyleToneBox for over two years by now, and GoodieBox is with me since 3 months. Today I would like to tell you more about them, about the prices and about the quality of cosmetics included in general. Also since now I would write my reviews also in english to make it easy understandable for everyone. 
StyleToneBox

Czy warto zasubskrybować takie pudełko? Wiele dziewczyn lubi niespodzianki, a co za tym idzie czerpie radość z odkrywania, co w danym miesiącu kryje się w pudełeczku. Ja należę właśnie do tej grupy. Wiem jednak, że wiele osób obawia się, że dostanie produkt nieodpowiedni dla swojego typu cery bądź włosów, czy też odcień kosmetyku znaleziony w boxie nie przypadnie nam do gustu. Aby zapobiec takim sytuacjom zarówno StyleToneBox jak i GoodieBox przed zakupem pierwszego pudełka prosi nas o wypełnienie szczegółowej ankiety na temat typu cery, włosów czy też preferowanych odcieni kosmetyków kolorowych. Niestety, nawet w przypadku wypełnienia ankiety, zdarza się, że otrzymany odcień nie będzie naszym ulubionym. Pomocne w takim wypadku są grupy wymiankowe na fb. Co w przypadku, gdy otrzymamy zniszczony podczas transportu produkt? Serwis klienta obydwu firm prosi, aby przesłać do nich zdjęcie uszkodzonego produktu i złożenie reklamacji, wówczas otrzymamy nowy kosmetyk, bądź zamiennik bez ponoszenia dodatkowych kosztów. StyleToneBox w tym wypadku zachowuje się super, mimo starannego pakowania czasem zdarzy się, że puder albo cienie w trakcie transportu uszkodzą się - wtedy po złożeniu reklamacji otrzymamy nowy produkt, a gdy nie ma już go na magazynie zostanie nam zaproponowany produkt o tej samej wartości. Tak samo jest w przypadku GoodieBox, taki system reklamacji bardzo mi się podoba, bo wiemy, że nie będziemy stratni. Serwis klienta obydwu firm komunikuje się zarówno w języku niderlandzkim jak i angielskim.

A lot of girls like surprises, that is why they are excited to see what is inside this "mystery" box. 
I am one of them, but I can understand people who are afraid that they can get a product which they would not like, formula or shade which is not their favorite etc. To prevent that sort of disappointments, both StyleTone and GoodieBox is asking us to answer few questions about our skin and hair type, skin and eye colour and prefered foundation or concealer shades to make sure that we can always get a proper match. Still, if  we are not happy with the shade or product in general, there are groups on facebook where we can exchange with someone. What if we notice that there is damaged product inside the box? That happened to me three times with StyleTone Box, even if the box was carefully and nice packed, I guess postal service didnt paid enough attention to deliver it in one piece :/ In this case it is enough to reach out via email to client service with photos of destroyed product - a new one would be send out to us immediately or if it is out of stock we will get similar product. The client services of StyleTone and GoodieBox in my opinion are very friendly and helpful.

GoodieBox

Co znajdziemy w pudełkach? Kosmetyki kolorowe, pielęgnację - głownie twarzy - oraz gadżety typu gąbeczka do makijażu, szmatka do demakijażu, pęseta, pędzle itp. W jednym ze świątecznych pudełek dodatkiem były nawet skarpetki Happy Socks. StyleToneBox podkreśla to, że w ich pudełkach zawsze znajdzie się pięć pełnowymiarowych produktów. W przypadku GoodieBox jest to minimalnie trzy pełnowymiarowe produkty. 

Jak zapakowane są poszczególne pudełka? Przyznam, że większe wrażenie robi tutaj GoodieBox. Opakowany jest w solidne, twarde pudełko z gustowną szufladką. StyleToneBox przychodzi do nas w tekturowym pudełeczku, kosmetyki zabezpieczone są folią bąbelkową.

What is inside the boxes? Of course make up, skincare, and often brushes, makeup sponges etc. StyleToneBox always have 5 full size products. In GoodieBox it is minimum 3 full sized, but in previous two boxes all cosmetics included was full sized.

How does the box looks like in general? For me, GoodieBox has a lot better packaging than StyleToneBox. Its thick and solid, and StyleTone's is smaller and looks like a normal postal box. Inside its covered with bubble foil so all products are well protected.

StyleToneBox

Które pudełko jest lepsze, które ma lepszą zawartość? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jak już wspomniałam, lubię to, że do końca nie wiem, co znajdzie się w pudełku. Pudełko, które mi się podoba nie będzie podobać się innej osobie i odwrotnie.  Jak do tej pory StyleToneBox do pudełek wkłada głównie kolorówkę, od czasu do czasu znajdzie się tam maseczka, peeling, krem lub gadżet. Tak samo jest w przypadku GoodieBox - pielęgnacja, produkty do makijażu. Dla mnie są to nowe produkty, nowe marki, których we większości nie znam więc mam radość z ich odkrywania. Kosmetyki są "świeże" i z długą datą ważności. Na moim instagramie @beautycourier możecie podejrzeć zawartość każdego pudełka i ocenić, czy jest tam coś dla Was czy nie ma szału.

Which one is better? Its hard to say because as I have mentioned earlier, I like to unwrap the box, enjoy and explore what is inside. Both StyleTone and GoodieBox as well provides brands which are new for me and I like to try out these things and that makes me happy. What is worth to mention, both boxes provides brand new cosmetics with long expiration date. On my instagram you can see what every box included and decide if it is something for you.

GoodieBox

Ile musimy zapłacić za pudełka? W przypadku StyleToneBox jest to 12,50 euro za pojedyńcze pudełko (koszt wysyłki jest już wliczony w cenę). Istnieją również abonamenty - trzymiesięczny, półroczny oraz roczny. GoodieBox to 19,95 euro za pojedyńczy box.

How much does it cost? The StyleToneBox cost 12,50 euro per single box. There are options for one, three, six and twelve months. GoodieBox is 19,95 euro per single box. 

Jeżeli jesteście zainteresowane pudełkami - mam dla Was kody zniżkowe. 

Dzięki temu możecie wypróbować pudełko taniej (nie trzeba kontynuować subskrybcji), a ja dostanę kilka punktów, które będę mogła wykorzystać na obniżkę lub gratisowe pudełko.

If you are interested, you can use these links to get boxes bit cheaper.
It is a win-win situation, because you can try these boxes for a lot cheaper (no strings attached, you can unsubscribe at any time) and thanks to that I may get some points in my account, which I can use later to get a box for free or also cheaper.


Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam nieco obydwa pudełka. Jak je oceniacie?
I hope that now you are familiar with these two boxes. What do you think about them?

1 komentarz :

Dziękuję za komentarz - w ramach rewanżu chętnie odwiedzę Twojego bloga:)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka